Strony w technologii Flash vs tradycyjny HTML z CMS

Tagi: cms, flash

Myślisz o stronie we Flash? Podobają Ci się animacje i inne efekty specjalne? Zanim podejmiesz decyzję jeszcze raz to przemyśl bo Flash pomału umiera śmiercią naturalną.

Czytaj więcej na temat "Strony w technologii Flash vs tradycyjny HTML z CMS"

2012-08-31

Symfony - przykład systemu framework cms

Tagi: brak

Symfony to znany i lubiany przez programistów framework typu open source napisany w języku PHP.

Czytaj więcej na temat "Symfony - przykład systemu framework cms"

2012-08-06

Sklep internetowy w systemie CMS

Planując założenie sklepu internetowego często myślimy że do jego obsługi wymagane jest specjalne oprogramowanie, a do zarządzania wystarczy nowoczesny system CMS który pozwoli na więcej niż nie jeden dedykowany panel sklepu internetowego.

Czytaj więcej na temat "Sklep internetowy w systemie CMS"

2012-07-31

E-marketing w nowoczesnych systemach CMS

Tagi: cms

Bez jakich narzędzi e-marketingowych nie można się dzisiaj obejść i które powinien posiadać nowoczesny system CMS.

Czytaj więcej na temat "E-marketing w nowoczesnych systemach CMS"

2012-07-31

Analizy ruchu i narzędzia SEO w systemach CMS

Tagi: cms, analiza www, seo

Jakie narzędzia do analizy ruchu na stronie i narzędzia SEO dla wyszukiwarek powinny posiadać systemy CMS.

Czytaj więcej na temat "Analizy ruchu i narzędzia SEO w systemach CMS"

2012-07-31

Najważniejsze cechy systemów CMS

Tagi: cms

Jakie najważniejsze cechy powinny posiadać nowoczesne systemy CMS - jakie narzędzia są najbardziej potrzebne i powszechnie używane.

Czytaj więcej na temat "Najważniejsze cechy systemów CMS"

2012-07-31

Tworzenie galerii zdjęć w CMS

Jedną z bardziej przydatnych funkcjonalności obok edytora html są galerie zdjęć. Nowoczesne CMSy dają nam możliwość szybkiego i prostego tworzenia dwóch rodzajów galerii - prostych i zaawansowanych. W przypadku prostych galerii wszystko co musimy zrobić to wysłać zdjęcia na serwer i dodać nową galerię wskazując katalog ze zdjęciami, z których chcemy stworzyć galerię. System sam przygotuje potrzebne miniatury i powiększenia, dzięki którym zdjęcia, mimo dużych rozmiarów oryginałów, będą się szybko ładować w serwisie. Proste galerie zdjęć można tworzyć również bezpośrednio w dokumentach - wstawiając zdjęcia wystarczy wybrać na raz kilka zdjęć, których miniatury zostaną wstawione obok siebie tworząc galerię.

Czytaj więcej na temat "Tworzenie galerii zdjęć w CMS"

2010-01-18

Wybieramy CMS - na co zwrócić uwagę

Tagi: cms

Wybierając system CMS powinniśmy sprawdzić jak długo dostępny jest na rynku. System, które rozwijane są od 3 i więcej lat zagwarantują nam dużo większą funkcjonalność i możliwości niż system dostępny na rynku od krótszego czasu. Mowa oczywiści o systemach pisanych dla szerokiego grona odbiorców o standardowych wymaganiach - w przypadku dużych i nietypowych serwisów jak portale społecznościowe czasami warto napisać system dedykowany, pisany na indywidualne zamówienie, jednak przy tego typu przedsięwzięciu trzeba się liczyć z kosztami od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych.

Czytaj więcej na temat "Wybieramy CMS - na co zwrócić uwagę"

2010-01-18

Rodzaje systemów zarządzania treścią - CMS

Tagi: cms, open source

Dzisiaj nikogo nie trzeba przekonywać, że Internet to najważniejsze medium komunikacyjne naszych czasów, a strona Internetowa to konieczność. Ostatnie 2 lata pokazują, że obecnie nie wystarczy już posiadanie ładnej graficznie strony www - powinna ona posiadać nowoczesny system zarządzania treścią - CMS - umożliwiający zarządzanie jej zawartością oraz prowadzenie działań marketingowych.

Czytaj więcej na temat "Rodzaje systemów zarządzania treścią - CMS"

2010-01-18

Odmiany systemów CMS

Tagi: cms, open source

Content management frameworks: oparte na bazowych szkieletach (zbiór narzędzi, dołączone biblioteki) służących do łatwej budowy kompleksowych systemów CMS. Systemy zbudowane na szkieletach CMF są bardziej kosztowne i wymagają skoordynowanej pracy grupy programistów.

Czytaj więcej na temat "Odmiany systemów CMS"

2009-11-19

Co to właściwie jest CMS

CMS (ang. Content Management System) - w wolnym tłumaczeniu "System Zarządzania Treścią" stron internetowych. W ostatnich latach zaobserwować można masowe przechodzenie zarówno małych stron jak i dużych portali internetowych na oprogramowanie CMS, dzięki któremu treść zawarta w serwisie może być rozbudowywana i edytowana w prosty i przyjazny sposób ...

Czytaj więcej na temat "Co to właściwie jest CMS"

2009-11-19

Analizy ruchu na stronie www

Tagi: analiza www

Uruchomienie serwisu z nowoczesnym systemem CMS to duży krok naprzód, gdyż wpłynie to pozytywnie na wizerunek firmy oraz na wzrost wysokość przychodów dzięki nowym klientom, których będzie regularnie pozyskiwać dzięki stronie. Nie stanie się to jednak od razu. Zanim nasza nowa strona pojawi się w wyszukiwarkach na odpowiednio wysokich pozycjach potrzeba będzie włożyć trochę pracy związaną z regularnym wprowadzaniem treści dzięki której z każdym miesiącem będzie zwiększała się atrakcyjność strony w oczach wyszukiwarek co wypłynie na wysokość w rankingu wyszukiwania i ilość potencjalnych klientów odwiedzających serwis.

Czytaj więcej na temat "Analizy ruchu na stronie www"

2010-01-18

Sklep internetowy z cms na firmowej stronie www

Handel elektroniczny stał się już codziennością, a obroty w tym segmencie rosną z roku na rok. Jeśli w naszym biznesie sprzedajemy produkty, to z pewnością możemy zwiększyć przychody wykorzystując do tego dodatkowy kanał jakim jest Internet. Sprzedaż przez Internet ma wiele zalet m.in. daje możliwość docierania do nowych klientów przy relatywnie bardzo niskich kosztach, obsługę klientów działających w branżach, o których normalnie byśmy nie pomyśleli, umożliwia dostęp do oferty i składanie zamówień 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, żeby wymienić te najważniejsze.

Czytaj więcej na temat "Sklep internetowy z cms na firmowej stronie www"

2010-01-18

Poziomy uprawnień, intranet i extranet

Nowoczesne systemy CMS pozwalają tworzyć i zarządzać wieloma poziomami dostępu - tzw. poziomami uprawnień. Dzięki temu treść serwisu może być dostępna dla różnych grup użytkowników. Użytkownicy, którzy nie logują się w serwisie traktowani są jako goście - są to anonimowi użytkownicy, którzy trafili do serwisu z wyszukiwarek, katalogów branżowych lub z innej formy promocji serwisu. Informacje do jakich mają dostęp są z góry określone w systemie i jest to poziom uprawnień typu "Gość". Coraz więcej serwisów tworzy również więcej grup uprawnień dzieląc użytkowników w zależności od ich statusu. Może to być podział np. ze względu na rodzaj klienta i przypisaną grupę rabatową - sposób podzialu jest tutaj dowolny i jest zawsze kwestią indywidualną.

Czytaj więcej na temat "Poziomy uprawnień, intranet i extranet"

2010-01-18

Gotowe szablony stron www - co to takiego

Przeczytaj zanim zlecisz przygotowanie projektu graficznego - kupując gotowy szablon stron możesz zaoszczędzić czas i pieniądze!

Czytaj więcej na temat "Gotowe szablony stron www - co to takiego"

2012-04-22

Kampanie reklamowe w CMS

Bardzo przydatną funkcjonalnością jest możliwość zarządzania reklamami w serwisie. Przez reklamy rozumiemy nie tylko dosłowne "reklamy" firm zewnętrznych, ale również własne reklamy wykorzystywane do promocji naszej firmy, produktów lub innych działań marketingowych.

Czytaj więcej na temat "Kampanie reklamowe w CMS"

2010-01-18

Narzędzia SEO dla wyszukiwarek

Ponad 95% użytkowników Internetu korzysta z wyszukiwarek jak głównego narzędzia do wyszukiwania informacji w Internecie. Niestety ilość odwiedzanych stron najczęściej ograniczona jest do pierwszych dwudziestu wyników jakie zwraca wyszukiwarka. Jeśli chcemy aby do naszego serwisu trafiali potencjalni klienci - musi on pojawiać się możliwie najczęściej w wynikach wyszukiwarek, najlepiej w pierwszej dwudziestce wyników wyszukiwania.

Czytaj więcej na temat "Narzędzia SEO dla wyszukiwarek"

2010-01-18

Banery flash - tworzenie efektownych animacji

Animacje flash to częsty element dzisiejszych stron www. Do niedawna żeby posiadać efektowne bannery flash na swojej trzeba było wynająć specjalistów. Mimo wielu zalet animowanych banerów, jak dynamiczna, przyciągająca oko kreacja, przygotowywane na zlecenie bannery mają również słabe strony.

Czytaj więcej na temat "Banery flash - tworzenie efektownych animacji"

2010-01-18

Video w serwisach internetowych

Książki, gazety, telewizja - to już przeszłość. Dzisiaj liczy się streaming video. Czego potrzebuje dostawca i odbiorca aby móc korzystać z video w internecie.

Czytaj więcej na temat "Video w serwisach internetowych"

2012-04-24

Prosta i intuicyjna edycja treści w CMS

Proste dodawanie i formatowanie treści możliwe jest dzięki edytorowi html, przypominającemu swym wyglądem edytory tekstu. Edytor html pozwala dodawać i formatować treść podobnie jak edytory tekstowe - zmieniać wielkość, wyrównanie czy kolory tekstu, wstawianie i edycję tabel, wstawianie numerowania i wypunktowania w wielu poziomach, wstawianie i edycję wielkości zdjęć. Ponieważ dokumenty są stronami www - edytor umożliwia również wstawianie linków do innych stron lub działów wewnątrz serwisu lub do zewnętrznych stron Internetowych. Możliwe jest również wstawianie linków do dokumentów do pobrania np. (doc, pdf lub innego formatu) z umieszczaniem przy linku do pliku odpowiednich ikon informujących o rodzaju pliku.

Czytaj więcej na temat "Prosta i intuicyjna edycja treści w CMS"

2010-01-18
baner