Zarządzanie wieloma serwisami www


Ze względu na coraz niższe ceny domen i możliwości jakie dają systemy CMS w ostatnim czasie obserwujemy wzrost w ilości tworzonych indywidualnych serwisów produktowych dedykowanych jednej marce lub wąskiej grupie produktów. Każdy taki serwis uruchamiany jest przeważnie pod indywidualną domeną. Takie podejście daje nie tylko większą swobodę w projektowaniu serwisów i jednoczesne kreowanie marki wśród docelowej grupy odbiorców. Tworzenie osobnych serwisów umożliwia również docieranie do wielu potencjalnych klientów dzięki pozycjonownaiu serwisu na odpowiednie dla danej oferty słowa kluczowe.

Czytaj więcej na temat "Zarządzanie wieloma serwisami www"

2010-01-18

Tworzenie baz i formularzy na stronach www


Ważną funkcjonalnością nowoczesnych systemów zarządzania treścią jest możliwość tworzenia relacyjnych baz danych i formularzy. Są to funkcjonalności szeroko wykorzystywane w nowoczesnych serwisach gdyż umożliwiają prezentowanie usystematyzowanych danych w z góry określony sposób. Dzięki odpowiedniemu kreatorowi można tworzyć bazy o dowolnej strukturze - zdefiniowanej liści i rodzaju pól, w których później przechowywane są dane. Bazy mogą obsługiwać również dane w wielu wersjach językowych.

Czytaj więcej na temat "Tworzenie baz i formularzy na stronach www"

2010-01-18

Prosta i intuicyjna edycja treści w CMS


Proste dodawanie i formatowanie treści możliwe jest dzięki edytorowi html, przypominającemu swym wyglądem edytory tekstu. Edytor html pozwala dodawać i formatować treść podobnie jak edytory tekstowe - zmieniać wielkość, wyrównanie czy kolory tekstu, wstawianie i edycję tabel, wstawianie numerowania i wypunktowania w wielu poziomach, wstawianie i edycję wielkości zdjęć. Ponieważ dokumenty są stronami www - edytor umożliwia również wstawianie linków do innych stron lub działów wewnątrz serwisu lub do zewnętrznych stron Internetowych. Możliwe jest również wstawianie linków do dokumentów do pobrania np. (doc, pdf lub innego formatu) z umieszczaniem przy linku do pliku odpowiednich ikon informujących o rodzaju pliku.

Czytaj więcej na temat "Prosta i intuicyjna edycja treści w CMS"

2010-01-18

Wybieramy system zarządzania treścią - CMS


Dzisiaj każda strona zarządzana jest systemem zarządzania treścią. Aby wybrać optymalnie warto porównać możliwości dostępnych systemów CMS gdyż różnice między nimi często są ogromne.

Czytaj więcej na temat "Wybieramy system zarządzania treścią - CMS"

2010-01-18

Co to właściwie jest CMS


CMS (ang. Content Management System) - w wolnym tłumaczeniu "System Zarządzania Treścią" stron internetowych. W ostatnich latach zaobserwować można masowe przechodzenie zarówno małych stron jak i dużych portali internetowych na oprogramowanie CMS, dzięki któremu treść zawarta w serwisie może być rozbudowywana i edytowana w prosty i przyjazny sposób ...

Czytaj więcej na temat "Co to właściwie jest CMS"

2009-11-19
baner