Na co zwrócić uwagę

Na co zwrócić uwagę
Wybierając system CMS powinniśmy sprawdzić jak długo dostępny jest na rynku. System, które rozwijane są od 3 i więcej lat zagwarantują nam dużo większą funkcjonalność i możliwości niż system dostępny na rynku od krótszego czasu. Mowa oczywiści o systemach pisanych dla szerokiego grona odbiorców o standardowych wymaganiach - w przypadku dużych i nietypowych serwisów jak portale społecznościowe czasami warto napisać system dedykowany, pisany na indywidualne zamówienie, jednak przy tego typu przedsięwzięciu trzeba się liczyć z kosztami od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych.

Dojrzałość aplikacji i co za tym idzie duża funkcjonalność umożliwi rozwój serwisu w wielu kierunkach bez konieczności wymiany na inny system przez następne lata.

Przy wyborze powinniśmy zwrócić uwagę na ilość wdrożeń, które zostały zakończone referencjami, oceniając je pod kątem jakości i różnorodności zastosowań. Wykorzystanie systemu w serwisach różnego typu będzie gwarantowało, że system jest elastyczny i pozwoli na dopasowanie go do naszych obecnych potrzeb.

Systemy autorskie sprzedawane są często w kilku wersjach dostosowanych do różnych potrzeb i zasobności klientów. Jeśli planujemy zbudowanie prostej strony - wizytówki - powinniśmy znaleźć system, który umożliwia zakup tańszej wersji dużej i rozbudowanej platformy. Wyeliminuje to potencjalne ograniczenia w rozwoju serwisu w przyszłości dając możliwość upgrade'u do bardziej rozbudowanej, pełnej wersji systemu w dowolnym czasie bez konieczności zakupu nowego systemu i tworzenia serwisu od nowa narażając się przy tym na dodatkowe koszty przenoszenia danych do nowego systemu.

Lista kategorii

Polecamy również
x